Skip to content

Dr Pou i Hurricane – implikacje dla opieki nad pacjentem podczas katastrof ad 5

2 lata ago

531 words

Alta Charo, profesor prawa i bioetyki na University of Wisconsin. Z jej punktu widzenia ludzie ci są teraz terminalni – ze względu na swój stan biologiczny, stan zdrowia i kontekst środowiskowy. . . i są śmiertelnie podatni na szczególnie przerażające warunki: skrajny dyskomfort, [prawdopodobnie] panika i perspektywa porzucenia bezradności , powiedział Charo. Jeśli Pou nie mógł ich ocalić, to jej następny obowiązek wydawałby się być paliatywnym. . . dać im wystarczającą ilość lekarstw, żeby nie odczuwali bólu i nie wpadli w panikę i to może przyspieszyć ich śmierć. Jeśli jej celem było złagodzenie cierpienia, dodał Charo, to nie myślę ktokolwiek w środowisku etyki miałby nietrafione oko. Jeśli to [szczególnie] przyspieszało śmierć. . . to staje się trochę bardziej wątpliwe. Ponadto, Pou miał obowiązek poinformować wszystkich świadomych, kompetentnych pacjentów o okolicznościach i zaoferować im wybór w sprawie przyjęcia leków – nie wybór , zauważył Charo, że jesteśmy gotowi zabrać ludzi zdolnych do tego. Timothy Quill, dyrektor opieki paliatywnej w University of Rochester Medical Center, powiedział, że leki, które podawał Pou, są zwykle używane do łagodzenia, a nie do eutanazji. Nie było żadnych paralitycznych, żadnych barbituranów – które są zwykłymi rzeczami, które ludzie dają, jeśli naprawdę chcą zakończyć życie. Ponadto, powiedział: poziomy leku są porównywalne do tych stosowanych w opiece paliatywnej, chociaż wielu z tych osób miało nigdy wcześniej nie byłeś na opioidach. Czy to możliwe, że dostali przedawkowanie. Tak. Ale jest też tak możliwe, że cierpią, że przeszła i dawała jakąś dawkę, która według niej była odpowiednia. Quill wierzy, próbowała zrobić słuszną rzecz w okropnej sytuacji i robiła, co mogła .
Jedną z lekcji doświadczeń Pou jest potrzeba dyskusji społeczności na temat tego, jaką opiekę należy zapewnić podczas katastrofy, która obciąża zasoby medyczne – powiedziała Marianne Matzo, profesor pielęgniarstwa na Uniwersytecie w Oklahomie i współautorka raportu na ten temat.5 Katrina wyszła wielu ocalałych podczas wyłączania miejskiej sieci opieki zdrowotnej; kolejna burza, katastrofalne trzęsienie ziemi lub ciężka epidemia mogą stworzyć podobny scenariusz. Są ludzie, którzy w wyniku katastrofy są o krok od śmierci – powiedział Matzo. Jako społeczność musimy powiedzieć, co zrobimy, jeśli nie będziemy mieli zasobów , aby ewakuować lub traktować wszystkich.
Ale szpitale i społeczności nie będą w stanie stawić czoła takim pytaniom bez przywództwa ze strony rządu, szkół medycznych i wyspecjalizowanych medycznych organizacji, ponieważ dyskusja na temat zmieniających się standardów opieki obejmuje nie tylko odpowiedzialność, ale ryzyko polityczne – powiedział Craig Llewellyn, emerytowany profesor wojska i służby ratunkowej medycyna w Uniformed Services University of the Health Sciences (USUHS). Obecnie, jak powiedział, gubernatorzy mogą ogłosić stan wyjątkowy podczas katastrof, zawieszając niektóre normalne standardy, nie dając pojęcia, jakie powinny być alternatywne standardy , a personel medyczny, który opiekuje się ofiarami katastrof, nie jest chroniony przed procesami sądowymi lub postępowanie karne w związku z takimi oświadczeniami
[przypisy: medhouse wodzisław, charczenie u niemowlaka, niverosin tabletki ]

0 thoughts on “Dr Pou i Hurricane – implikacje dla opieki nad pacjentem podczas katastrof ad 5”