Skip to content

Dr Pou i Hurricane – implikacje dla opieki nad pacjentem podczas katastrof czesc 4

2 lata ago

627 words

. . będą niższe na liście priorytetów – powiedział Deichmann. Wielu pacjentów bez kodu zostało ewakuowanych. Niektórzy zginęli w oczekiwaniu na ewakuację. W środę lub wczesnym czwartek rano administratorzy szpitali otrzymali wiadomość, że nie ma ratunku rządowego. Morale personelu gwałtownie spadły. Chociaż urzędnicy Tenet w Dallas spędzili w środę, wynajmując prywatny transport, aby ewakuować szpitale w Nowym Orleanie, nie mogli przekazać swoich planów memoriałowi, powiedział rzecznik Tenet, Steven Campanini. W swojej książce Deichmann pisze, że Susan Mulderick, dowódca incydentu, zapytała go w środę, czy należy rozważyć eutanazję u niektórych pacjentów z rozkazami DNR, ale natychmiast odrzucił pomysł4 (Mulderick nie mógł uzyskać komentarza do tego artykułu. ) Deichmann powiedział, że temat eutanazji nigdy nie pojawił się na żadnym z dwóch codziennych spotkań, w których uczestniczył: Nigdy nie rozmawialiśmy o niczym oprócz ewakuacji wszystkich . W czwartek personel i ratownicy zdołali zebrać flotę prywatnych łodzi rybackich, które ewakuowano. dziesiątki pacjentów, a loty helikopterem wznowione. Pod koniec tego dnia Deichmann obserwował, jak trzech pozostałych przy życiu pacjentów zostało załadowanych na siekacze przed wejściem na pokład jednego z nich. Powiedział, że kiedy media doniosły o zarzutach eutanazji: Byłem zaskoczony jak każdy. . . . Po prostu nie mogę tego pogodzić.
Zgodnie z radą adwokata, Pou odmówił udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące wydarzeń z września. Powiedziała Newsweekowi, że decyzję o uspokojeniu pozostałych pacjentów z LifeCare podjęła grupa pracowników w czwartek rano po ogłoszeniu, że nie nadchodzi żadna pomoc, i że uzgodniono, że będzie podawać leki. To była decyzja grupowa. Tak naprawdę nie zgłosiłem się na ochotnika , powiedziała. Campanini, rzecznik prasowy Tenet, powiedział, że LifeCare ma własny plan ewakuacji , chociaż jego administratorzy skoordynowaliby się z Mulderickiem. Decyzja o tym, by nie ewakuować dziewięciu pacjentów z LifeCare nie była decyzją o sukcesie – powiedział. Nie mogę mówić za pracowników w terenie, ale. . . to nie jest decyzja, która byłaby wspierana przez firmę. Rosemary Plorin, rzeczniczka szpitali LifeCare, powiedziała, że nie wie, jak podjto decyzję i odmówiła komentarza w sprawie śmierci. Jeśli chodzi o specyfikę tego konkretnego dnia i to, co wiązało się z tymi dyskusjami, myślę, że tylko osoby zaangażowane i władze mają dostęp do tych informacji – powiedziała.
Chociaż szpitale w Nowym Orleanie uczestniczyły w federalnej agencji zarządzania kryzysowego i agencjach państwowych w 2004 r. W planowaniu katastrofalnego huraganu, nie było zorganizowanego planu ewakuacji szpitali; urzędnicy rządowi zakładali, że będą samowystarczalni przez 5 do 7 dni, powiedział James Aiken, dyrektor medyczny ds. gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych w Szpitalu Uniwersyteckim LSU. W publicznym szpitalu charytatywnym, w którym Aiken pełnił obowiązki podczas Katriny, wykonaliśmy swoją pracę z połączeniem zasobów ze źródeł państwowych i innych; prywatne, dochodowe szpitale, takie jak Memorial, zostały pozostawione samym sobie . W Charity nie było dyskusji, że jestem częścią tego, co byśmy zrobili, gdybyśmy nie mogli kogoś wyciągnąć , dodał Aiken, zauważając, że triage, z definicji, jest sortowaniem pacjentów pod opiekę – coś, czego nigdy nie robilibyśmy na co dzień. Wysiłki mające na celu ściganie Pou i pielęgniarek, jak przewidział, będą miały gotowość personelu medycznego do zgłaszania się na ochotnika w czasie katastrof – chociaż Pou nadal mówi: Jeśli chodzi o mnie, pozostanę, aby opiekować się moimi pacjentami, jeśli będę potrzebna .
Jako lekarz odpowiedzialny za pacjentów, którzy najwyraźniej byli zdeterminowani, nie zostaną uratowani, Pou stanął w obliczu poważnego wyboru, zauważył R
[hasła pokrewne: cetaphil ps lipoaktywny, sanmed ryki, contrahist ulotka ]

0 thoughts on “Dr Pou i Hurricane – implikacje dla opieki nad pacjentem podczas katastrof czesc 4”