Skip to content

Ryzyko śmierci wzrosło dzięki dwóm lekom na nadciśnienie krwi

2 lata ago

627 words

Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie to główny czynnik ryzyka chorób serca, która jest główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Ale nowe badania wykazały, że dwie klasy leków, które są powszechnie stosowane w celu obniżenia ciśnienia krwi, mogą same zagrozić śmiercią.
Butelki pigułki z stetoskopem i ciśnieniomierzem
Naukowcy zidentyfikowali dwa leki na ciśnienie krwi, które mogą zwiększać ryzyko śmiertelności.
Naukowcy z Intermountain Medical Center Heart Institute w Salt Lake City, UT, stwierdzili, że osoby z nadciśnieniem tętniczym, które stosowały leki alfa-adrenolityczne i agoniści alfa-2 do kontroli ciśnienia krwi, wykazywały wzrost zmienności ciśnienia krwi, co może zwiększać ryzyko śmiertelności.

Główny autor badań, dr Brian Clements i zespół, niedawno przedstawili swoje odkrycia podczas Sesji Naukowych American College of Cardiology (ACC) w Orlando w Orlando, Floryda.

Ciśnienie krwi to siła krwi napierająca na ścianę tętnic. A w listopadzie zeszłego roku American Heart Association (AHA) i ACC wyznaczyły nowe wytyczne.

Obecnie uważa się, że osoba ma nadciśnienie, jeśli ciśnienie skurczowe (najwyższa wartość) wynosi 130 milimetrów słupa rtęci (mmHg) lub więcej, a ich rozkurczowe ciśnienie krwi (liczba dolna) wynosi 80 mmHg lub więcej.

Skurczowe ciśnienie krwi jest siłą krwi na ścianach tętnic, gdy serce bije, a rozkurczowe ciśnienie krwi jest siłą krwi, gdy serce jest w spoczynku lub między uderzeniami serca.
Zaktualizowane wytyczne oznaczają, że prawie połowa dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma wysokie ciśnienie krwi, co stawia je w grupie podwyższonego ryzyka zawału serca, udaru mózgu i chorób serca, a także innych problemów zdrowotnych.

Oczywiście, jeśli chodzi o leczenie nadciśnienia, celem jest obniżenie ciśnienia krwi. Można to osiągnąć poprzez zmiany stylu życia – takie jak przyjęcie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej – leczenie, lub jedno i drugie.

Wcześniejsze badania wykazały jednak, że spójność ma kluczowe znaczenie dla poziomu ciśnienia krwi. Badanie opublikowane w The BMJ w 2016 roku, na przykład, wiązało się ze zwiększoną zmiennością skurczowego ciśnienia krwi z 15% wzrostem śmiertelności z wszystkich przyczyn.

Zgodnie z nowym badaniem dr Clementsa i współpracowników, niektóre rodzaje leków stosowanych do obniżania ciśnienia krwi mogą przyczyniać się do tego ryzyka śmiertelności.
Należy unikać dwóch leków
W toku badań naukowcy przeanalizowali dane ponad 10500 osób dorosłych z wysokim ciśnieniem krwi.
Zespół wykorzystał te dane do oceny, czy pewne klasy leków na ciśnienie krwi były związane ze zmiennością poziomów ciśnienia krwi.

Badanie ujawniło dwie klasy leków na ciśnienie krwi, które były związane z wyższą zmiennością ciśnienia krwi u osób: alfa-blokerów i agonistów alfa-2.

Blokery alfa – które obejmują mesylan doksazosyny i chlorowodorek prazosyny – działają poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Agoniści alfa-2, tacy jak metyldopa, działają poprzez kierowanie współczulnym działaniem układu nerwowego, tym samym zmniejszając skurcz naczyń krwionośnych.

Na podstawie wyników badań dr Clements i współpracownicy twierdzą, że tych dwóch leków nie należy stosować w leczeniu nadciśnienia.

„Pacjenci powinni wiedzieć, co ich ciśnienie krwi,” mówi „a jeśli to w górę iw dół przez cały czas, pacjent powinien współpracować z lekarzem w celu zbadania możliwości dla najlepszych leków na ciśnienie krwi, które ograniczą odchyleń”.

 

Uczestnicy mierzyli ciśnienie krwi co najmniej siedem razy między styczniem 2007 r. A grudniem 2011 r., A rodzaj używanego przez nich ciśnienia krwi był monitorowany
[więcej w: stłuszczenie watroby, medicor gorlice, wodniste upławy ]

0 thoughts on “Ryzyko śmierci wzrosło dzięki dwóm lekom na nadciśnienie krwi”