Skip to content

Zarządzanie rwy kulszowej AD 2

2 lata ago

722 words

Dane z rejestru z badania NeuroPoint-SD pokazały, że ponad 80% pacjentów, którzy pracowali przed przepukliną dysku, powróciło do pracy po operacji.6 Możliwość powrotu do pracy może być zależna od rodzaju powołania, ponieważ pacjenci, którzy są manualni pracownicy mogą potrzebować więcej czasu na odzyskanie sił, aby zmniejszyć ryzyko spadków. Powszechnie wiadomo, że wielu pacjentów z objawową przepukliną dysku lędźwiowego będzie spontanicznie poprawiało się przez kilka miesięcy. Operacja może łagodzić objawy szybciej, natychmiast usuwając niepotrzebną przepuklinę dysku z dotkniętego korzenia nerwu. Równanie ryzyko-korzyść będzie różne u poszczególnych pacjentów. W przypadku pana Winstona otyłość i łagodna choroba płuc mogą zwiększać ryzyko powikłań po operacji, chociaż w SPORT 95% pacjentów chirurgicznych nie miało komplikacji operacyjnych ani pooperacyjnych. Dla pana Winstona, pacjenta z bólem, który utrzymuje się przez ponad 6 tygodni, mikrodiskektomia jest racjonalną opcją, która jest poparta dowodami wysokiej jakości.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Neurochirurgii, Tufts University School of Medicine w Bostonie oraz z Lahey Hospital and Medical Center w Burlington – oba w Massachusetts.

Opcja 2
Odbierz leczenie niebolewiczne
James N. Weinstein, DO
Ten przypadek obejmuje wspólną prezentację bólu krzyża, promieniującego do pośladka i uda tylno-bocznego, które może reprezentować albo określony mechaniczny ból, albo radikulopatię. Klasyczna radikulopatia wynikająca ze ściskania dolnej części nerwu lędźwiowego (L4, L5 lub S1) powoduje ból, który promieniuje dystalnie do kolana i często towarzyszy mu osłabienie lub drętwienie w odpowiednim myotomie lub dermatomie.7 W tym przypadku ból jest proksymalny do kolana i nie jest związany ze słabością lub drętwieniem. W badaniu SPORT chirurgia spowodowała szybszy powrót do zdrowia i większy stopień poprawy niż leczenie nieoperacyjne u pacjentów z bólem, który promieniował dystalnie do kolana i towarzyszyły mu objawy neurologiczne lub objawy.8 Jednak ponieważ pan Winston nie spełniałby kryteriów włączenia w przypadku SPORT wyniki diskektomii w tym przypadku byłyby nieco nieprzewidywalne. Nie ma radikulopatii, która promieniuje poniżej kolana i nie ma osłabienia ani drętwienia; leczenie niechirurgiczne powinno zostać wyczerpane przed rozważeniem procedury chirurgicznej, która w większości przypadków nie okazała się skuteczna u pacjentów z tego typu prezentacją. W tym wydaniu czasopisma Mathieson i jego współpracownicy zgłaszają wyniki randomizowanego, kontrolowanego badania, które wykazało, że pregabalina nie łagodzi w znacznym stopniu bólu związanego z rwą kulszową.9 Pan Winston był leczony wyłącznie pregabaliną; w związku z tym należy zbadać inne konserwatywne opcje.
Saal i Saal podali, że ponad 80% pacjentów z korzeniem tarczy nerwu wzrokowego związanych z przepukliną dysku lędźwiowego uległo poprawie w ciągu kilku miesięcy z fizyczną terapią opartą na ćwiczeniach. 10 W nieoperacyjnej kohorcie SPORT pacjenci uzyskali istotną poprawę w stosunku do wartości wyjściowej i około 60% pacjentów. % pacjentów z klasyczną radikulopatią, którzy początkowo otrzymali leczenie nieoperacyjne, uniknęło operacji.8 Pan Winston miał minimalne leczenie i miał objawy tylko przez 10 tygodni. Powinien przejść fizyczną terapię opartą na ćwiczeniach i próbę niesteroidowego leku przeciwzapalnego i może rozważyć zastrzyk glukokortykoidów w odcinku lędźwiowym. Chociaż niewiele jest dowodów na skuteczność samych tych nieoperacyjnych opcji, 11 kombinacja tych terapii i łagodna naturalna historia stanu pacjenta może skutkować złagodzeniem lub ustąpieniem objawów. Jeśli te interwencje – i czas – nie rozwiążą jego symptomów, operację można uznać za ostateczną opcję, ale może ona nie mieć długotrwałej skuteczności i sama w sobie może spowodować więcej szkód niż korzyści. Pan Winston ma czynniki ryzyka, takie jak otyłość i palenie tytoniu, które, jak wykazano, przyczyniają się do złych wyników chirurgicznych niektórych procedur kręgosłupa.
Pan Winston ma objawy bólu pleców, które zakłócają jego jakość życia. Musiałby on zrozumieć, poprzez wspólne podejmowanie decyzji, że podejście niechirurgiczne może być bardziej skuteczne niż chirurgia w czasie.13
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Dartmouth-Hitchcock Medical Centre, Lebanon, NH.

Głosowanie
Materiał uzupełniający
[patrz też: leczenie kanałowe pod mikroskopem, laryngolog wrocław, klinika stomatologiczna warszawa ]
[podobne: tetralysal a alkohol, krew w kupce niemowlaka, certus myślenice ]

0 thoughts on “Zarządzanie rwy kulszowej AD 2”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: akcesoria stomatologiczne[…]